KRONIKA                                                                        knoflik.gif (1141 bytes) HOME


 

 

 
LIBÍNSKÉ SEDLO

16.-18.října 1998kronika008.jpg (19165 bytes)

Do chaty TJ Banka, kteroun zajistila Sylva, se nás v pátek sjelo 5 celých a 1/2 rodiny, tj. Kolískovi, Stárkovi, Tesaříkovi, Velknappovi a jejich známí Poláčkovi a od Knappů Medvědů jsem dorazila pouze já s Majdou.
Libínské sedlo slibovalo, že i tento rok (stejně jako při naší loňské podzimní výpravě sem) by se mohl vyklubat neobvykle teplý a slunečný říjnový víkend, a proto jsme večer naplánovali velký sobotní výlet.

Sobota - auto-pěško-vlako-auto-pěško výlet

Vydali jsme se ze Zbytin (přiblížení autem) přes říčku Blanici (perlorodky) ke kostelu sv. Magdaleny. Na tomto malebném poutním místě s výhledem do širokého kraje jsme poobědvali. Naše další cesta vedla přes lesy, louky a pole do Volar.Cestou jsme nacházeli spoustu hub, obzvláště Petr Knapp, a tak jsme položili základ pro večerní houbové hody. Slunce svítilo od rána do večera, ještě na chviličku se vrátilo léto. Ovšem podzim se zase blýskl svými barvami. Z Volar jsme se vláčkem přesunuli do Zbytin a odtud většina auty a část pěšky přes kopec zpátky na sedlo.
Večer se konalo divadelní představení na motivy K. J. Erbena “Dlouhý, Široký a Bystrozraký”. Byl to i večer houbový, protože se čistily a jedly houby přinesené z výletu.

Výroba draků

Po sobotním absolutním bezvětří v neděli svitla naděje, (začalo mírně foukat), že by mohlo dojít i na ohlášenou drakiádu. Tak jsme se s dětmi pustili do výrobu draků. Vzniklo jich několik. Všichni byli moc krásní, ale létali jenom někteří, nejvíc Tesaříkovic hvězdice psaníčko. Draky jsme pouštěli cestou na Libín, větru bylo nakonec až moc.

Nedělní výstup na Libín (1096 m)

nás ani tentokrát nezklamal. Z rozhledny sice neviděli Alpy jako vloni, ale zase ukázaly všechny šumavské kopce v okolí, Temelínské chladící věže, Prachatice a další.

Helča

 

knoflik.gif (1141 bytes)  HOME