KRONIKA                                                                                      HOME.gif (1289 bytes)

Vánoční výprava   17.12.2000,  tentokrát do brdských lesů  ….

 Letošní vánoční stromeček jsme  vyrazili hledat až na Brdy. A podařilo se nám to báječně – našli jsme pravý katamaranský – byl to totiž dvojstromek na pasece nedaleko Hvížděnce. Navíc poblíž stromečku jsme objevili útulné ohniště, které se nám výborně hodilo…

Do Brdských lesů jsme nezamířili v tento vánoční čas náhodou. Zaslechli jsme totiž kdesi pověst o Lesapánu.Kdo prý v těchto lesích v době adventní najde studánku a z její vody pak uvaří čaj pro Lesapána, bude mu zjeveno jakési tajemství. Mnoho lidí se o něco podobného v tento zimní čas asi nepokouší, pocestných jsme potkali jen málo a žádný z nich nenabíral vodu ze studánky a nevařil z ní nápoj jako my. Odnesli jsme plecháček pro Lesapána do smrčí a šli strojit stromeček. Velmi se nám povedl, ozdobičky z pochoutek pro zvířátka jsou rok od roku nápaditější. Stromeček jsme si rozsvítili, trošku si i zaprskali a pak zazpívali koledy. Děti jich umí neuvěřitelně mnoho a letos jsme měli dokonce i hudební doprovod – flétničkové dívčí trio Bára, Majda, Andulka. Pod stromečkem byla spousta krásných dárků.Zatímco jsme rozbalovali, Lesapán nás překvapil, pod plecháčkem jsme našli obrázek s jakousi neznámou pasekou. Nic víc, nic míň. Teprve později po několika kilometrech cesty jsme navlas stejnou paseku objevili, uprostřed ní kamennou mohylu, pod mohylou dřevěnou krabičku a v ní malinký zvoneček. Kdo si s ním u ucha zazvoní, bude celý příští rok šťastný a zdravý.

Celou cestu měly děti ještě důležitou práci: do pytlíků KATAMARAN nasbírat 11 drobných předmětů (od borůvky až po ptačí pírko). Kromě věcí ze seznamu našly při pozorném chození po lese i spoustu dalších drobných zajímavostí.

Celou cestu jsme měli co dělat, do Řevnic jsme dorazili mírně prokřehlí. Svíčková v hospůdce U Kutinů byla příjemnou tečkou za letošními katamaranskými vánocemi.

 

 

 

 

                                                                                                                                            HOME.gif (1289 bytes)